15 pomysłów na hobby przygodowe

15 pomysłów na hobby przygodowe

Dziś inspiracje dla ludzi, którzy nie lubią siedzieć w domu, szukają przygód i odskoczni od codzienności.

Dlaczego warto mieć hobby przygodowe? Na pewno jest to dobry sposób na ucieczkę od nudy. Poza tym, także możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, gdyż ta aktywność, często łączy się z grami zespołowymi albo wyprawami. Przede wszystkim to metoda na nieszablonowe spędzenie czasu, a nawet przeżycie różnych emocji.

Jeśli macie pomysły na hobby przygodowe napiszcie o tym komentarzu, każdy pomysł jest mile widziany i trafi do pomysłów od czytelników.

Tak, więc do rzeczy…

Lista pomysłów na hobby przygodowe:

1-2. Łowiectwo/Myślistwo

Myślistwo pozwala stopić się z przyrodą, ponieważ trzeba stać się niewidocznym i niewyczuwalnym. Można, także obserwować naturę, jakby było się jej integralną częścią. Dużo ciekawych wrażeń może przynieść nawet samo obserwowanie zwierząt na przykład podczas: rui, opieki matki nad zwierzętami, czy walk samców o samice, czy przywództwo.

Istnieją też inne wrażenia, które z kolei przynosi możliwość tropienia i pozyskiwania zwierzyny. Są to momenty, gdzie pojawia się adrenalina, a na polowaniach zbiorowych współzawodnictwo.

Myśliwym w Polsce można stać się po skończeniu i zdaniu kursów uprawniających do polowania oraz do posiadania broni. Tak przygotowana osoba ma wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa i zasad polowania.

Zdjęcie. Myślistwo

3. Survival

Survival, jest umiejętnością przetrwania nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Uczy odpowiedzialności, pozwala na przygodę i zabawę, ale przede wszystkim to nauka o przetrwaniu i sposób na spędzanie wolnego czasu.

Zdjęcie. Surwiwal

4. Live action role playing

Aktywność na pograniczu gry i sztuki, podczas której uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść, odgrywając role podobnie do improwizowanego teatru. Akcja może być osadzona zarówno w świecie rzeczywistym, jak i fikcyjnym.

5. MilSim/Airsoft

Gry wojenne/potyczki militarne/policyjne. Rozgrywka toczy się nie tylko w lesie, ponieważ może rozgrywać się nawet na terenie miasta. Akcja może symulować walki/wydarzenia historyczne. Uczestnicy mogą być agentami, służbami specjalnymi, żołnierzami i nie tylko.

Zdjęcie. MilSIm. Hobby przygodowe.

6. Jugger – walki dla fanow postapokalipsy 

Jugger to gra zainspirowana filmem “The Salute of the Jugger”. Dzieli ona uczestników na dwa zespoły, których zadaniem jest umieszczenie psiej czaszki w bazie swego przeciwnika. Gracze mają ściśle wyznaczone role i każdy z nich posługuje się inną bronią, którą może czasowo eliminować wrogów. To chyba jedyna gra-sport, gdzie zawodnicy wymachują łańcuchami, okładają się mieczami i kijami.

7. Paintball

Jest to rodzaj gry zespołowej, polegającej na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrza albo dwutlenku węgla wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej.

Zdjęcie. PAintball. Hobby przygodowe.

8. Poszukiwanie skarbów z wykrywaczem metali

Krótko mówiąc, aby robić to legalnie trzeba załatwić zezwolenia.

Zdjęcie. Poszukiwacz skarbów. Hobby przygodowe.

9. Podróżowanie

Coś dla każdego, nie znam osoby, która nie lubi podróży. Podróże można planować, ale też planować, ale powiedzmy nie do końca, aby była jakaś przygoda. Bardziej przygodowa opcja (jak dla mnie dosyć szalona) to podróżowanie na stopa, czy wyruszenie w drogę bez planu i celu, po prostu biorę plecak i ruszam w drogę.

Zdjęcie. Podróżowanie. Okno. Samolot. Hobby przygodowe.

10. Geocoaching

Jest to gra, gdzie szuka się ukrytych skrzynek i podróżuje. Na dziś dzień istnieje ponad 40000 skrzynek do odnalezienia. W niektórych rejonach jest ich naprawdę wiele.

Zdjęcie. Geocoaching. Hobby przygodowe.

11. Wędrówki górskie

Świeże powietrze, bliskość natury, aktywność i magia gór, czego chcieć więcej.

Zdjęcie. Wędrówki górskie. Hobby przygodowe.

12. Zwiedzanie jaskiń 

Są różne typy jaskiń, łatwiejsze, trudniejsze, szersze, węższe, co ciekawe do niektórych można zabrać nawet dzieci.

Zdjęcie. Zwiedzanie jaskiń.

13. Łapanie pokemonów/smoków/świętych/dinozaurów

W ostatnim czasie o takich grach jest głośno. Myślę, że można zaliczyć to pod przygodę, wychodzimy z domu i ruszamy na “polowanie”. Przy okazji jest to okazja do poznawania nowych ludzi.

Zdjęcie. Łapanie pokemonów.

14. Geneaologia

Genealogia to bardzo odkrywcze i ambitne, a zarazem dosyć czasochłonne zajęcie. Jednakże z roku na rok coraz więcej osób interesuje się genealogią i chce poznać historie swoich przodków. Nic dziwnego, bo interesując się genologią, możemy dokonać ciekawych odkryć dotyczących naszych korzeni, dowiedzieć się o faktach o których nie wiedzieliśmy i co ważne uporządkować, a ponad to znać historie naszej rodziny. Co najważniejsze zajmując się genealogią możemy też przekazać nasze dziedzictwo dla następnych pokoleń.

Zdjęcie. Hobby. Geneologia

15. Militaria (w szerokim zakresie)

Coś dla tych, którzy interesują się różnego rodzaju zajawkami militarnymi związanymi z wojskiem oraz survivalem. Mogą robić noże, chodzić na paintball, grać w gry militarne, interesować się bronią, uczyć jakiegoś sportu walki i robić wiele innych rzeczy oczywiście związanych z militariami.

Zdjęcie. Militaria

Nie znalazłeś nic ciekawego, albo szukasz czegoś z większą dawką adrenaliny. Zobacz: 15+ pomysłów na hobby dla odważnych

Inne pomysły na hobby:
90+ pomysłów na hobby sportowe
15+ pomysłów na hobby dla zapracowanych

Beata Pawłowska
znajdzsobiehobby@gmail.com