Mechaniczne, motoryzacyjne, bądź techniczne hobby dla mężczyzn i kobiet

Mechaniczne, motoryzacyjne, bądź techniczne hobby dla mężczyzn i kobiet

Dziś lista pomysłów na hobby praktykowanych w dominującej części przez mężczyzn, czyli zajęcia w kierunku mechanicznym, motoryzacyjnym, bądź technicznym.

Pasje z dzisiejszej  listy są uznawane za typowo męskie, ale istnieją kobiety, które także mają takie zainteresowania. Myślę więc, że z tego powodu nie ma co uznawać mechaniki, motoryzacji, czy techniki za domenę tylko mężczyzn.

Dziś jednak kilka słów, nie o panach, a o kobietach i pasjach jakich wspomniałam już w tytule. Wiele kobiet boi się uprawiać i mięć męskie hobby. Warto jednak zauważyć, że są panie, które jednak mechanika kreci i nie boją się takich wyzwań, czy ewentualnej krytyki z tym związanej.

Wiele kobiet jednak często skreśla takie hobby, ani razu nie próbując. Sama kiedyś odrzucam choćby taką jazdę motocyklem ze strachu, ale dziś uważam, że to był błąd i warto próbować różnych rzeczy, bo rzeczywiście może wyjść tak, że coś wbrew pozorom może okazać się czymś co jednak polubimy lub nawet pokochamy. Nie ma dziewczyny co od razu skreślać takich hobby, różnie bywa.

Jeśli macie inne pomysły na pasje w kierunku mechanika, technika, motoryzacja. Piszcie w komentarzu. Wasze pomysły znajdą się w selekcji: pomysły od czytelników, czyli jako kolejne.

Tak, więc lista inspiracji na mechaniczne, techniczne, motoryzacyjne hobby dla mężczyzn i kobiet:

1. Renowacja pojazdów

…czyli odnawiane i konserwacja zniszczonych pojazdów.

2. Jazda motocross/enduro

Dla tych, którzy lubią poszaleć.


3. Wyścigi motocyklowe/samochodowe/inne

Dla tych, którzy lubą rywalizacje.


4. Naprawa pojazdów

Coś dla tych, którzy lubią siedzieć w garażu i “grzebać” przy aucie czy inny pojeździe.

5. Budowa pojazdów/wynalazków

Nie raz słyszy się o wynalazcach, którzy tworzą nietypowe pojazdy jeżdżące np.:

Fliz Bike – koncepcyjny rower bez siodełka i pedałów, nieco dziwny pojazd, z pewnością można się poczuć jak Fred Flintston, bo trzeba odpychać się nogami.

Można tu śmiało wymienić: walizkę, zamieniającą się w hulajnogę albo hulajnogę połączona z wózkiem dziecięcym; rowerową żaglówkę; latający motocykl; motocykl predator albo pantofel; rower dla 7 osób; rower na, którym siedzi się bokiem lub do góry nogami; elektryczny motor jednokołowy i wiele innych dziwnych wynalazków.

Hobby mechaniczne. Wynalazek
6. Budowa robotów i programowanie ich

Jak dla mnie mechanika dla zaawansowanych.

Hobby dla mężczyzn. Roboty
7. Majsterkowanie

Majsterkować można wszędzie. Można budować meble, skrzynki, karmniki, czy cokolwiek innego. Majsterkowanie wiąże się z projektowaniem, przerabianiem, malowaniem. Mając takie hobby możemy wykazać się także kreatywnością i tworzyć niepowtarzalne rzeczy.

Hobby dla mężczyn. Majsterkowanie
8. Knife making

Samodzielne tworzenie noży.

Hobby dla mężczyzn. Knife making

A tu filmik o robieniu noży:

 Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=RQNDh3wWkGw

9. Budowanie modeli czyli modelarstwo

Modelarstwo polega na na odwzorowywaniu rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli. Można tworzyć modele nie poruszające się, a także modele funkcjonujące jak oryginał (np. pływająca motorówka, latający helikopter,…). Jest to też hobby, które może być także sportem, w końcu można brać udział w zawodach.

Hobby dla mężczyzn. Modelarstwo

Może cie zainteresuje: 

Hobby sportowehobby przygodowe, hobby dla odważnych.

Beata Pawłowska
znajdzsobiehobby@gmail.com