Witaj,

Pierwszy wpis na blogu postawiłam poświęcić na kilka słów o mnie. Większość z was mnie nie zna i nie ma pojęcia kim jest ta dziewczyna oraz co kombinuje.

Tytułem wstępu…

Tak, więc kilka słów o mnie. Od czego zacząć? Parę lat temu zaczęłabym od biadolenia. Jednak tym razem będzie inaczej. Od tego okresu, wiele w moim życiu się zmieniło.

Pierwsza rada dla narzekających “Jak znaleźć hobby”, a zarazem zadanie: Przestań narzekać i marudzić. Zauważ pozytywy w otaczającym cie świecie, spójrz na świat z innej perspektywy.

Trudne? Jeśli tak zacznij małymi kroczkami. Zapisuj, dokumentuj (możesz założyć dziennik) i notuj co spotkało cie dobrego. Zmień nastawienie. Narzekając trudno ci będzie znaleźć zajęcie, jak ciągle będziesz na nie: “To nie, bo to jest nudne.” “Nic nie potrafię i jestem ogólnie do niczego.” “Nie chce mi się” – jeśli tak mówisz poszukiwania hobby zacznij od zmiany nastawienia i poznawania siebie. Znalezienie hobby lub pasji to długa droga, czasem może zająć nawet lata. Nie śpiesz się, nie poddawaj i bądź cierpliwy.

Spróbuj mniej narzekać. Biadolenie jest uciążliwe dla samego siebie, jak również świata, który musi go słuchać. Poza tym marudząc i nie pracując nad sobą nic nie zmienisz. Spróbuj coś zmienić i zrób krok naprzód. Wiem, że to trudne, ale jest do wykonania, coś o tym wiem.

Krótko o mnie, a w zasadzie o moich zainteresowaniach.

W końcu to blog o hobby, zatem kilka słów o tym czym się interesuje.

Tworzenie stron i blogowanie

Od zawsze interesowałam się stronami internetowymi. Nie pamiętam już nawet od kiedy, ale chodziłam wtedy jeszcze do szkoły. Na początku próbowałam stawiać strony na darmowych hostingach i uczyłam się HTML.

Jakiś czas zajmowałam się też blogowaniem. Kilka lat prowadziłam bloga na pewnej platformie blogowej. Kiedyś jak dla mnie było to naprawdę super miejsce pełne prawdziwych ludzi i ich historii. Niestety później portal, z którego korzystałam, jak dla mnie się zepsuł, a to w skutek częstych problemów z logowaniem. Jak pisać, jeśli nie idzie się zalogować. Tak wiem, mogłam zmienić platformę, ale nie miałam już wtedy na to ochoty, w sumie zajęłam się fotografią.

I tak minęło trochę czasu i tak wracam do porzuconego hobby. Tym razem własna strona, bez platformy. Przy okazji miałam okazje odświeżyć wiedzę związaną z budowaniem stron i nauczyć się wielu nowych rzeczy. W rezultacie nie raz udało mi się zarwać noc, siedząc nad jakimś problemem z zabezpieczeniem, nie był to jednak czas stracony, bo mimo wszystko nie podałam się i rozwiązałam wszystkie problemy, które spędzały mi sen z powiek.

Fotografia

Interesuje mnie też fotografia, głównie przyrodnicza. W tym temacie jak dla mnie jest jeszcze wiele do nauczenia.

 © Beata Pawłowska, Wpis: "O mnie"

Aktualnie zgromadziłam też trochę materiałów w tym temacie. Za jakiś czas w dokładniejszym wpisie o fotografii pokaże ile da się “wyciągnąć” z zwykłego aparatu. Poniżej kilka moich ujęć, do poziomu zdjęć i jakości ala National Geographic jeszcze mi daleko hah.

Dlaczego fotografuje?

Motocykle

Należę też do miłośników motocykli (ta na zdjęciu niżej to ja). Szczerze mówiąc, nikt kilka lat wcześniej by się tego po mnie nie spodziewał, a nawet ja sama. W sumie można powiedzieć, że dawniej twierdziłam, że nie ma opcji, żebym na to wsiadła. Jednak wyszło tak, że zebrałam się na odwagę i jednak zmieniłam zdanie. Na dziś dzień jestem miłośniczką spokojnej jazdy po asfalcie i enduro.

Jak to się stało, że pokochałam motocykle? (1)

Inne zainteresowania…

Oczywiście mam wiele innych zainteresowań, uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy, czasem zagrać w gry strategiczne czy przeczytać ciekawą książkę lub jakiś artykuł naukowy i nie tylko. Jak widać zainteresowań można mieć wiele. 

Podsumowując…

Tworząc tą stronę odkryłam, że samych pomysłów na zainteresowania jest ogrom. Naprawdę jest nad czym się zastanawiać, jak i co próbować.

Tworząc listy, dowiedziałam się też, że istnieje jeszcze wiele hobby, które sama chciałabym spróbować, nawet jeśli nic by z tego miało nie wyjść.

Wiem, że dla niektórych listy hobby to totalnie nieporozumienie, ja traktuje to osobiście jako zbiór inspiracji i wiedzy na temat tego co można spróbować.

To czy coś stanie się czyimś hobby/pasją to już inna sprawa. Zależy to od tego czy ktoś poczuje dany temat, czy nie.

Dodam, że…

Pod każdą listą w komentarzu można zostawić pomysł na hobby pasujący do tematu. Mam nadzieje, że dorzucicie tu coś od siebie, do czego zachęcam i będę zachęcać wielokrotnie. Jak to mówią co dwie głowy to nie jedna.

Kończąc…

Na dziś dzień to tyle o mnie. Mam nadzieje, że znajdziecie na tej stronie coś co was zainspiruje i odnajdziecie swoją pasję, a to co znajdziecie na tym blogu was zaciekawi i choć w jakimś stopniu się przyda.

 

Beata Pawłowska
znajdzsobiehobby@gmail.com