Kilka słów o stronie znajdzsobiehobby.pl

O tym, dlaczego powstał ten blog. Do kogo jest kierowany i w zasadzie, o czym tu będzie mowa.

Zdjęcie. Kobieta medytuje

 

O czym i jaki jest cel tej strony?

Celem strony jest szerzenie wiedzy na temat hobby i pasji.

Do kogo kierowana jest ta strona?

Strona kierowana jest szczególnie do osób, które chciałaby mieć hobby/pasje, ale w zasadzie nie mają pojęcia, co można robić.

Kierowana jest także do osób chcących spróbować czegoś nowego.

Co znajdziecie na stronie?

Po pierwsze i najważniejsze, na stronie znajdziecie kilkanaście list z pomysłami na hobby/pasje. Jest ich wiele, w sumie kilkaset, a w planach mam dodanie następnych, zapisuje je w specjalnym notatniku.

Po drugie znajdziecie tu artykuły na temat hobby. Postaram odpowiedzieć się na pytania m.in.: Jak znaleźć hobby? Dlaczego ludzie nie mają pasji? Dlaczego warto mieć hobby/pasje?

Po trzecie, tworząc tą stronę odkryłam istnienie wielu hobby/pasji, o których istnieniu nawet nie miałam pojęcia. Nie wiem co z tego wyjdzie, ale sama mam ochotę niektórych hobby spróbować i z pewnością będą tu artykuły także tego rodzaju.

Dlaczego pisze o hobby?

Uważam, że hobby/pasje, to wspaniałe zajęcia. Plusem tych aktywności jest to, że pozwalają na wielokierunkowy rozwój: społeczny, psychiczny, fizyczny i nie tylko. Niektóre hobby w dobroczynny sposób działają na nasze zdrowie. Hobby nie musi być drogie, można mieć ich wiele, a poza tym dobrze dobrana aktywność co ważne “zabija” nudę.

Dlaczego hobby, a nie pasje?

Pasja jak dla mnie to coś więcej niż hobby to styl życia. Jak dla mnie pasja nie pojawia się jednak znikąd, można się nią na przykład “zarazić”. Może być też tak, że zwykłe hobby nieoczekiwanie z czasem stanie się pasją.

Wybieranie hobby z listy, czy to nie jakiś absurd?

W pewnym sensie brzmi to absurdalnie. Dla mnie to w zasadzie listy z pomysłami, informacje na temat tego, co można robić, czego można spróbować.

To nie jest tak, że ktoś wybiera sobie hobby z listy i stwierdza: “Od dziś to moje hobby”, niestety to tak nie działa. Nie wszystko, co “wybierzemy” może przypaść w praktyce nam do gustu. Tylko próbując, możemy się o tym przekonać, czy coś nas kręci, czy w ogóle nie.

Może okazać się tak, że zrobimy coś w zasadzie tylko raz i nie będzie to jednak ani naszym hobby, ani pasją. Jednakże taka aktywność, może pozostać niezapomnianym przeżyciem np. taki jednorazowy skok na bungee.

Jeśli nas coś naprawdę wciągnie lub rzeczywiście sprawia nam to frajdę, a przede wszystkim robimy to regularnie dopiero wtedy, można to nazwać mianem hobby czy pasji.

Na koniec…

Na stronie znajdzsobiehobby.pl znajdziecie różne pomysły na pasje/hobby, mamy zajęcia: sportowe, przygodowe, ekologiczne, mechaniczne, jak również hobby związane ze zwierzętami, rozrywkową, znajdzie się tu coś dla osób zapracowanych, dla lubiących logiczne myślenie, dla odważnych, a także kreatywne i coś dla fanów wszelkiego rodzaju diy, czyli hobby dla osób o artystycznym usposobieniu i wiele innych.

To byłoby na razie tyle, jeśli macie inne pytania, pomysły możecie zadać mi je poprzez komentarz; bądź stronę na facebooku, która znajduje się tutaj albo możecie też wysłać wiadomość na ten adres e-mail: znajdzsobiehobbypl@gmail.com

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań! 😉