Zwierzęta – 12 pomysłów na hobby dla odpowiedzialnych.

Dziś o hobby jakim są zwierzęta, a dokładniej 12 pomysłów na hobby dla odpowiedzialnych.

Hobby dla miłośników zwierząt.

Wybaczcie, że zacznę trywialnie, ale posiadanie zwierzaka to przede wszystkim odpowiedzialność. Decydując się na zwierzaka, nie powinniśmy kierować się chwilowym zauroczeniem. Nie zaczynajmy z takim hobby jeśli może nam się znudzić.

Zwierzęta to żywe stworzenia, nie są zabawkami, które można wyrzucić jak się znudzi. Także, każda decyzja o zakupie albo przygarnięciu powinna być przemyślana, a jeśli mieszkamy z innymi, omówiona z wspólnie.

Nie należy nabywać zwierzaka, pod wpływem chwili lub tylko po to, żeby się popisać. Znam osoby, którym (nazwę to niezbyt ładnie) zachciało się zwierzaków, a karmienie i opiekę mieli nie ładnie mówiąc gdzieś, gdyby obcy ludzie nie zainteresowali się nimi, te zwierzęta nie miały by szans na przetrwanie. Na szczęście w tym przypadku historie ich potoczyły się dobrze, bo oba zwierzęta mają dziś innych właścicieli, ale ile nieciekawych historii kończy się inaczej?

Jak dla mnie, więc posiadanie zwierzaka nie jest dla każdego, a szczególnie jeśli nie rozumie co to odpowiedzialność. Mam nadzieje, że rozumiecie tą kwestie odpowiedzialności, bo jak dla mnie w tym przypadku jest bardzo istotna.

Tak, więc kończąc, jak już stwierdziłam posiadanie pupila, nie jest to hobby dla każdego. Pamiętajcie również, że zwierzęta to poważna decyzja – czasami nawet na wiele lat. Trzeba liczyć się z kosztami, możliwą wizytą u weterynarza, a szczególnie z tym, że zwierzakiem trzeba się opiekować i ponosi się jak mówiłam za niego odpowiedzialność. Jeśli nie możecie mieć pupila, a lubicie zwierzęta zawsze można znaleźć jakieś inne hobby w tym kierunku.

Jeśli macie pomysły na hobby związane z zwierzętami, jak zwykle możecie napisać o nich w komentarzu. Wasze pomysły są mile widziane! 🙂

Tak, więc lista hobby związanych z zwierzętami.

1. Posiadanie pupila

Można przygarnąć z schroniska, adoptować lub ewentualnie kupić.

Zdjęcie. Hobby zwierzęta. Kot. Pupil

2. Fotografowanie zwierząt

Możemy fotografować zwierzęta w naturze albo własne.

Fotografowanie zwierząt

3. Terrarystyka

Coś dla miłośników gadów i płazów.

Zdjęcie. terrarystyka. Jaszczurka
4. Akwarystyka

Opcja dla osób uczulonych na sierść.

Zdjęcie. Akwarystyka, rybki

5. Tresura

Jeśli dobrze radzisz sobie ze zwierzętami, możesz nauczyć się je tresować. Kto wie może zostaniesz drugim Cesar’em Millan’em.

Zdjęcie. Tresura psa

6. Zoologia/Konkretny gatunek (nauka o zwierzętach)

Jeśli nie mamy możliwości posiadania lub nie chcemy mieć pupila, ale lubimy zwierzęta, zawsze możemy zainteresować się nauką o zwierzętach, czyli zoologią albo zdecydować się na zdobywanie wiedzy o konkretnym gatunku zwierząt, który nas fascynuje.

Zooologia. Tygrys. Hobby zwierzęta

7. Wolontariat w schronisku

Opcja dla tych, którzy lubią pomagać.

Pies. Hobby zwierzęta

8. Jazda konno

Nie trzeba mieć własnego konia, aby jeździć konno. Zawsze można zapisać się do szkoły jeździeckiej.

9. Taniec z psem

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=GL3DXJE9UJk

10. Budowanie labiryntów/domków/zabawek dla zwierzaka

Na filmiku przykładowy labirynt dla chomika z klocków lego. Labirynty co ciekawe tworzone są nie tylko dla małych gryzoni, widziałam labirynty z udziałem kota czy psa. Dla zwierząt można robić też inne zabawki, budować domki, przerobić klatkę w mini wille. Kto ma odrobinę talentu krawieckiego, może np. wykonać legowisko czy uszyć hamak, dla psa można zbudować budę lub stworzyć tor przeszkód i go na nim trenować.

https://youtu.be/a4WsLbxcliU

11. Uczenie papugi mówić

https://www.youtube.com/watch?v=Clz7hLTDA68

12. Moda zwierzęca

Zobacz też:
Pomysły na hobby dla zapracowanych
Pomysły na hobby dla ludzi dbających o zdrowie i środowisko

Beata Pawłowska
znajdzsobiehobby@gmail.com