Dziś o hobby jakim są zwierzęta, a dokładniej pomysły na hobby dla odpowiedzialnych.

Wybaczcie, że zacznę banalnie, ale posiadanie zwierzaka to przede wszystkim odpowiedzialność. Decydując się na zwierzaka, nie powinniśmy kierować się chwilowym zauroczeniem. Nie zaczynajmy z takim hobby, jeśli może nam się znudzić.

Zwierzęta to żywe stworzenia, nie są zabawkami, które można wyrzucić jak się znudzą. Każda decyzja o zakupie albo przygarnięciu powinna być przemyślana, a jeśli mieszkamy z innymi, omówiona z wspólnie.

Nie należy nabywać zwierzaka, pod wpływem chwili lub tylko po to, żeby się popisać.

Znam osoby, którym (nazwę to niezbyt ładnie) zachciało się zwierzaków, a karmienie i opiekę mieli nie ładnie mówiąc gdzieś, gdyby obcy ludzie nie zainteresowali się nimi, te zwierzęta nie miały by szans na przetrwanie. Na szczęście, w tym przypadku historie ich potoczyły się dobrze, bo oba zwierzęta mają dziś innych właścicieli, ale ile nieciekawych historii kończy się inaczej?

Jak dla mnie, posiadanie pupila nie jest dla każdego, a szczególnie jeśli nie rozumie co to odpowiedzialność. To poważna decyzja – często nawet na wiele lat.

Trzeba liczyć się z kosztami, możliwą wizytą u weterynarza, a szczególnie z tym, że zwierzakiem trzeba się opiekować i ponosi się, jak mówiłam za niego odpowiedzialność.


Jeśli nie możecie mieć pupila, a lubicie zwierzęta zawsze można znaleźć inne hobby w tym kierunku. Na liście znajduje się kilka takich pomysłów.


Jeśli macie inne pomysły, jak zwykle możecie napisać o nich w komentarzu. Wasze pomysły są mile widziane i być może jak wcześniej czytaliście inne wpisy, zostaną oznaczone gwiazdką*.


LISTA HOBBY DLA MIŁOŚNIKÓW ZWIERZĄT

1. Posiadanie pupila

Można przygarnąć z schroniska, adoptować lub ewentualnie kupić.

Hobby - zwierzęta. Posiadanie pupila

2. Fotografowanie zwierząt

Możemy fotografować zwierzęta w naturze albo własne.

Hobby - zwierzeta. Fotografia zwięrząt

3. Terrarystyka

Coś dla miłośników gadów i płazów.

Hobby - zwierzęta. Terrarystka. Legwan

4. Akwarystyka

Opcja dla osób uczulonych na sierść.

Zdjęcie. Akwarystyka. Ryba w akwarium

5. Tresura

Jeśli dobrze radzisz sobie ze zwierzętami, możesz nauczyć się je tresować. Kto wie może zostaniesz drugim Cesar’em Millan’em.

Hobby - zwierzeta. Treser i pies

6. Zoologia/Konkretny gatunek (nauka o zwierzętach)

Jeśli nie mamy możliwości posiadania lub nie chcemy mieć pupila, ale lubimy zwierzęta, zawsze możemy zainteresować się nauką o zwierzętach, czyli zoologią albo zdecydować się na zdobywanie wiedzy o konkretnym gatunku zwierząt, który nas fascynuje.

Zdjęcie. Zoologia. Wilk

7. Wolontariat np. w schronisku

Opcja dla tych, którzy lubią pomagać.

Hobby zwierzęta. Wolontariat

8. Jazda konno

Nie trzeba mieć własnego konia, aby jeździć konno. Zawsze można zapisać się do szkoły jeździeckiej.

Hobby - zwierzęta Dziewczyna jeżdżąca konno

9. Taniec z psem

Link: Taniec z psem

10. Budowanie labiryntów/domków/zabawek dla zwierzaka

Hobby - zwierzęta. Zabawka dla chomika

Na filmiku przykładowy labirynt dla chomika z klocków lego. Labirynty co ciekawe tworzone są nie tylko dla małych gryzoni, widziałam labirynty z udziałem kota czy psa. Dla zwierząt można robić też inne zabawki, budować domki, przerobić klatkę w mini wille. Kto ma odrobinę talentu krawieckiego, może np. wykonać legowisko czy uszyć hamak, dla psa można zbudować budę lub stworzyć tor przeszkód i go na nim trenować.

11. Uczenie papugi mówić

Papuga ara

12. Moda zwierzęca

Zdjęcie. Moda zwierzęca

13. Chodzenie do zoo

Zwiedzanie kolejnych zoo.

Hobby nietypowe - Pozostałe. Zoo

14. Hodowla gołębi

Jedni je kochają, inni ich nie cierpią.

Zdjęcie. Gołębie.


POMYSŁY NA HOBBY: KREATYWNEUCZĄCE MYŚLENIA, POZOSTAŁE